Warning: Illegal string offset 'author_id' in /home/netulro/public_html/forum/hooks/sos31_membersage_f7de72db63a89aca6fdc3b3878091146.php on line 103

Warning: Illegal string offset 'author_id' in /home/netulro/public_html/forum/hooks/sos31_membersage_f7de72db63a89aca6fdc3b3878091146.php on line 103

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/netulro/public_html/forum/hooks/sos31_membersage_f7de72db63a89aca6fdc3b3878091146.php:103) in /home/netulro/public_html/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 110

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/netulro/public_html/forum/hooks/sos31_membersage_f7de72db63a89aca6fdc3b3878091146.php:103) in /home/netulro/public_html/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 127

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/netulro/public_html/forum/hooks/sos31_membersage_f7de72db63a89aca6fdc3b3878091146.php:103) in /home/netulro/public_html/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 136

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/netulro/public_html/forum/hooks/sos31_membersage_f7de72db63a89aca6fdc3b3878091146.php:103) in /home/netulro/public_html/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 137

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/netulro/public_html/forum/hooks/sos31_membersage_f7de72db63a89aca6fdc3b3878091146.php:103) in /home/netulro/public_html/forum/admin/sources/classes/output/formats/html/htmlOutput.php on line 141
A folosit cineva pastilele de slabit Acai berry 900? - O viata sanatoasa - Forumul Netul.ro

Salt la continut

Filme noi. Program cinema
Salut, vizitatorule. Te rugam sa te loghezi sau sa te inregistrezi, pentru a contribui la dezvoltarea acestui forum.
Periodic vom organiza CONCURSURI cu PREMII ce vor rasplati cei mai activi membri.

Ultimele postari

Imagine postata

cazare
Cazare Poiana Brasov
Cazare Sinaia

Cazare pe litoral
Hoteluri Mamaia
Cazare Eforie Nord

A folosit cineva pastilele de slabit Acai berry 900?

Acai Berry pastile de slabit

• Please log in to reply
30 raspunsuri la acest subiect

#1 dumi34

dumi34

• Membri
  • 3 postari
  • Membru din 18-January 13
Reputatie (?): 0
Varsta: 28 ani
  • LocalitateBucuresti
  • Ocupatie:studenta

Postat 18 January 2013 - 07:32 PM

M-ar interesa sa stiu, pentru ca as vrea sa cumpar si nu stiu daca functioneaza.Multumesc mult!

#2 alpai

alpai

• Membri
  • VotatVotatVotatVotatVotatVotatVotatVotat
  • 1200 postari
  • Membru din 04-April 12
Reputatie (?): 33
Varsta: 42 ani

Postat 18 January 2013 - 08:53 PM

Nu stiu daca ai pus intrebarea unde trebuie. Kaa, un distins membru al clubului, jinduia acum ceva timp dupa fasole cu ciolan. In paranteza fie spus, daca-i citesti macar una dintre postarile anterioare, te "ingrozesti" ce dieta are omul asta (scuze ca-l vorbesc fara asentiment!). Despre mine nu-ti mai spun. Visez ca mananc si atunci cand chiar mananc. Glumesc, desigur.
Probabil ca daca faci o medie aproximativa dintre parerile pro si contra, vei obtine o directie destul de ... directa in ceea ce priveste functionalitatea produsului. Daca ceri parerea unui nutritionist, voalat ca directul e pe bani, probabil ca vei obtine un raspuns negativ.
Pe scurt, incearca dar tine cont de propriul tau metabolism. Inainte de a incepe o astfel de cura, fa-ti un set de analize si cere parerea unui medic, poate fi si de familie, despre starea ta de sanatate.
Nu stiu de ce, dar m-am cam coplicat. Nu crezi !?!

#3 Gabriel

Gabriel

• Super Morerator
  • 97 postari
  • Membru din 22-October 09
Reputatie (?): 15
Varsta: 30 ani
  • LocalitateIasi

Postat 19 January 2013 - 02:27 PM

Daca vrei sa slabesti, iti recomand (testat de mine) urmatoarele:
- nu te infometa, insa mananca sanatos, fara prea multe prajeli, fara sucuri dulci / acidulate, nu folosi prea multa sare sau zahar.
- fa sport, mergi la o sala. Cel mai indicat aparat pentru a slabi, GARANTAT, este banda de alergare. Mergi si alearga macar de 3 ori pe saptamana (dar alergat ca sa transpiri cat mai mult, nu doar mers mai alert - macar o ora de alergat pe sedinta, bineinteles cu cateva pauze scurte ca sa iti tragi sufletul).

Cu lucrurile astea doua expuse mai sus, eu am reusit sa slabesc 5 kg in aproape 3 luni (de la 92 kg mi-am propus sa ajung la 85 kg, e de ajuns pt ca sunt inalt,  1,83 inaltime).

O sa zici ca e putin 5 kg in 3 luni, insa cea mai buna slabire este cea treptata, pentru ca este o slabire de durata / definitiva, cu conditia unui mod de viata sanatos. Cele mai periculoase cure de slabire sunt cele rapide, intrucat in marea majoritate a cazurilor corpul nu se adapteaza si dupa slabire, pui la loc kilogramele in plus.

#4 anna.d

anna.d

• Membri
  • 1137 postari
  • Membru din 03-April 12
Reputatie (?): 56
Varsta: 29 ani
  • LocalitatePitesti
  • Ocupatie:Content writing

Postat 19 January 2013 - 03:57 PM

Sunt total de acord cu ce a scris Gabriel, numai ca eu as scoate de tot din program prajelile, sucurile acidulate, zaharul (mai ales) si sarea. Merge bine sa dai jos kilogramele in plus cu o banda de alergat, insa daca iti permite vremea si ai un parc, padure, prin apropiere esti mul mai castigat. Apropo, cand citesc Acai Berry 900, nu stiu de ce dar ma gandesc la un combustibil.

#5 Kaa

Kaa

• Membri
  • VotatVotatVotatVotatVotatVotat
  • 326 postari
  • Membru din 01-May 12
Reputatie (?): 50
Varsta: N/A ani
  • LocalitateBucuresti

Postat 19 January 2013 - 04:08 PM

Vezi postareaGabriel, la 19 January 2013 - 02:27 PM, a spus:

- fa sport, mergi la o sala. Cel mai indicat aparat pentru a slabi, GARANTAT, este banda de alergare. Mergi si alearga macar de 3 ori pe saptamana (dar alergat ca sa transpiri cat mai mult, nu doar mers mai alert - macar o ora de alergat pe sedinta, bineinteles cu cateva pauze scurte ca sa iti tragi sufletul).

Nu inteleg moda asta cu salile de fitness. O fi trendy flendy, dar nu o inteleg sub nicio forma.
De ce ai da bani sa alergi intr-o incapere inchisa pe o banda cand ai putea alerga in aer liber, intr-un parc.. ? Cu banii care ii dai pe un abonament(care este in jur de 100 lei pe luna) ti-ai putea cumpara fructe, care intr-o dieta oricum sunt necesare.

Hai sa zicem ca daca ploua sau este vreme urata ar merge, dar in rest mi se pare inutila. Si tineti cont ca am un prieten din liceu si inca o cunostinta de-a lu' taica-miu care au sali de fitness, as putea intra gratis si tot mi se par inutile.

@alpai
Tocmai mi-am facut o omleta din 3 oua cu cartofi pai, ceapa prajita si kaiser ... :D

#6 alpai

alpai

• Membri
  • 1200 postari
  • Membru din 04-April 12

Postat 19 January 2013 - 05:08 PM

Kaa, m-ai lovit exact unde ma doare cu omleta asta. Sincer! Pentru seara asta imi voi schimba meniul la cina si asta datorita tie si numai tie. Schimbarea asta face ca planurile mele de a reveni la o alimentatie care sa-mi asigure existenta pana la o suta de ani vor fi amanate cu o zi. Dar pana la urma, ce inseamna o omleta cu ceapa prajita si ceva sunculita taraneasca (in lipsa kaiserului merge si asta!).

Revenind la ideea miscarii, si mie mi se pare putin cam fortat mersul la sala. Nu stiu cum e la voi, dar la mine in oras exista un parc intr-o padure. Parc unde dai si de alei asfaltate si de poteci. Nu mai spun de diferentele de nivel si o zona cu teren accidentat numai buna de un off-road  cu adidasi. Si ce daca este frig sau ploua? Cu o imbracaminte adecvata, nu-ti mai ramane decat sa iti fortifici organismul. Doua, trei astfel de iesiri, pe saptamana, in natura ajuta si din punct de vedere fizic dar si psihic.

Ma intorc la omleta. Ai pus si putin piper? Ai facut, cumva, si o salata de varza acra?

#7 anna.d

anna.d

• Membri
  • 1137 postari
  • Membru din 03-April 12
  • LocalitatePitesti

Postat 19 January 2013 - 05:37 PM

Acum nu stiu daca e trendy-flendy mersul la sala, dar in mod sigur a devenit o nebunie. Am auzit acum ceva timp o cunoastinta spunand ca nu poate sa sclabeasca decat daca merge la sala, altfel nu are atmosfera necesara ca sa o determine sa fac acest lucru.

Cat despre omleta, merge si cu o varza dulce sau varza de china.

#8 Gabriel

Gabriel

• Super Morerator
  • 97 postari
  • Membru din 22-October 09
Reputatie (?): 15
Varsta: 30 ani
  • LocalitateIasi

Postat 19 January 2013 - 07:40 PM

Vezi postareaKaa, la 19 January 2013 - 04:08 PM, a spus:

Nu inteleg moda asta cu salile de fitness. O fi trendy flendy, dar nu o inteleg sub nicio forma.
De ce ai da bani sa alergi intr-o incapere inchisa pe o banda cand ai putea alerga in aer liber, intr-un parc..

Din mai multe motive:
- in aer liber nu poti alerga oricand, mai ales acum, iarna
- mai socializezi cu cei de la sala, mai vezi o bunaciune :) :) :) (sau mai multe) :)
- randamentul la banda este mai mare decat cel de la alergat normal... asta am observat la mine, pt ca vara am alergat destul in aer liber si nu prea am am spor..... bineinteles cu conditia sa fie o banda profesionala, nu toate pocnitorile pe care ti-e frica sa calci
- nu in ultimul rand la banda fac destul de intens si la viteza mare, de aceea transpir destul de mult (am observat asta la toti care fac, chiar daca sunt mai grasi sau slabi), asa ca un prosop este absolut necesar.... in parc ce sa fac, sa merg cu prosopul legat la brau? :)
- la sala, pe langa banda, mai fac si la alte aparate
- etc....

#9 powerman

powerman

• Membri
  • VotatVotatVotatVotat
  • 106 postari
  • Membru din 01-May 12
Reputatie (?): 10
Varsta: 25 ani
  • Ocupatie:Freelancer

Postat 21 January 2013 - 12:19 PM

Ii dau si eu un raspuns lui Kaa:
1) pentru ca multe persoane supraponderale risca sa isi faca genunchii praf alergand pe asfalt sau prin parcuri (pavate cu pietre);
2) pentru ca pe o banda electrica isi pot selecta inclinarea si viteza astfel incat sa poata termina "traseul" propus;
3) pentru ca e mult mai usor sa cedezi atunci cand esti de unul singur decat atunci cand langa tine mai sunt oameni care fac sport;
4) pentru ca nu risti sa racesti daca obosesti si nu mai poti alerga. Poti sa stai linistit sa te usuci.

In ceea ce priveste treaba cu acai berry, pot sa-ti spun ca e o mare teapa. Personal, eu iti recomand dieta ketogenica (http://www.medicina101.com/dieta-ketogenica/), testata pe propria piele. Da rezultate, se slabeste usor si e numai buna pentru gurmanzi.
Am si un blog pe care vand publicitate.

#10 anna.d

anna.d

• Membri
  • 1137 postari
  • Membru din 03-April 12
  • LocalitatePitesti

Postat 22 January 2013 - 09:22 PM

Powerman mi-a starnit interesul dieta despre care vorbesti mai sus, Ketogenica, si am citit ce scrie pe pagina de prezentare data de tine. Dupa parerea mea e o bomba, mi se pare putin cam fortata, nu zic ca nu da rezultate insa ma cam ingrijoreaza efectele secundare. Tu cat timp ai avut dieta asta? Sau devine un stil de viata?

#11 Kaa

Kaa

• Membri
  • VotatVotatVotatVotatVotatVotat
  • 326 postari
  • Membru din 01-May 12
Reputatie (?): 50
Varsta: N/A ani
  • LocalitateBucuresti

Postat 23 January 2013 - 12:54 PM

Vezi postareapowerman, la 21 January 2013 - 12:19 PM, a spus:

1) pentru ca multe persoane supraponderale risca sa isi faca genunchii praf alergand pe asfalt sau prin parcuri (pavate cu pietre);
2) pentru ca pe o banda electrica isi pot selecta inclinarea si viteza astfel incat sa poata termina "traseul" propus;
3) pentru ca e mult mai usor sa cedezi atunci cand esti de unul singur decat atunci cand langa tine mai sunt oameni care fac sport;
4) pentru ca nu risti sa racesti daca obosesti si nu mai poti alerga. Poti sa stai linistit sa te usuci.

Esti supraponderal @powerman? Daca nu esti nu are rost sa vorbim de acest aspect, daca esti il includem.
Psihic, din punctul meu de vedere este mult mai usor sa cedezi alergand intr-o incapere inchisa pe o banda unde nu faci altceva decat sa alergi in gol, sa nu ajungi nicaieri. Dar aici depinde si de caracterul fiecaruia, unii sunt mai puternici altii mai slabi.

Facem o incluziune a postului lui Gabriel pentru ca se refera cam la aceeasi idee.

Randamentul pe banda nu este mai mare, doar senzatia.
Banda aia este mobila, automat efortul depus la alergare este mult mai mic. Cand alergi pe picioarele tale te pui singur in miscare soliciti mai multe grupe de muschi, plus ca se solicita si sistemul nervos care are un cuvant mult mai mare de spus.
La sala nu faci altceva decat sa misti o banda(mobila) cu un efort considerabil mai mic. E frustrant acest efort, mai rau iti faci.

Racesti daca ai organismul slab. Iar daca ai facut efort numai in sala normal ca racesti.
Racesti o data, de doua ori maxim, si nu obligatoriu, dar dupa ce ti se intareste organismul nu mai ai nicio problema.

Am facut si eu sport, stiu cum este. Este adevarat ca pe vreme rea exercitiile le faceam in sali, dar alergat ori alte activitati ce puteau fi facute afara se faceau afara. Fie ca era zapada de 1m sau ploaie torentiala. Poate dupa munca nu-ti vine sa te faci fleasca in ploaie, dar la acea vreme pentru mine nu era nimic mai placut. Sa alergi pe ploaie ori pe o zapada de cativa centimetri este fantastic, nici nu pot descrie senzatia.
Acele exercitii la mine sa vad si acum. Cum am scris si in alte posturi, dorm iarna cu geamul deschis si caloriferul inchis si nu ma trezesc cu nasul infundat ori dureri de cap. Si sincer sa fiu cred ca aceasta nevoie de "aer curat", tare, se datoreaza tot acelor exercitii. Intr-un fel probabil simt nevoia si lipsa acelor exercitii, de dormitul in munti pe pamant ori alergat in aer liber.

Socializarea in timpul sportului nu este neaparat un plus pentru sala. In aer liber nu poti avea pe cineva cu tine?

Este vreun sportiv de performanta care incurajeaza sportul la sala in detrimentrul celui in aer liber.

#12 alpai

alpai

• Membri
  • 1200 postari
  • Membru din 04-April 12

Postat 23 January 2013 - 10:31 PM

FRATE !!! (permite-mi te rog sa folosesc acest apelativ) Mai bine, mai concis si mai direct nici nu se putea atinge "problema" asta. Am vrut initial sa te citez multi-multiplu, dar am remarcat ca pur si simplu repetam postul tau, de aceea ma opresc doar la fraza::

Vezi postareaKaa, la 23 January 2013 - 12:54 PM, a spus:

Dar aici depinde si de caracterul fiecaruia, unii sunt mai puternici altii mai slabi.

Chestia asta este un adevarat unguent energizant/energizator. Nu vreau sa creada cineva ca ma ascund in spatele altui post, dar chestia asta am vrut sa o amintesc si eu in "cuvantul" precedent. Si nu am folosit-o tocmai din dorinta de a nu da prilejul uneia sau mai multor polemici. Insa argumentele aduse de tine, mie mi se par imbatabile. Gata! Am terminat cu pupicii ca ti l-am lustruit destul (!).

As mai avea o remarca: consider ca este cam fortat sa alaturi intr-un paragraf termenii "supraponderal" si "puternic psihic". Pentru ca o persoana supraponderala, exceptand cazurile de boala sau de ereditate, tocmai asta nu este, puternica psihic. Si pentru a practica o banala alergare, indiferent unde - sala sau afara - ai nevoie de putina dorinta de mai bine (macar!) si de efort.

#13 powerman

powerman

• Membri
  • VotatVotatVotatVotat
  • 106 postari
  • Membru din 01-May 12

Postat 23 January 2013 - 11:46 PM

Vezi postareaanna.d, la 22 January 2013 - 09:22 PM, a spus:

Powerman mi-a starnit interesul dieta despre care vorbesti mai sus, Ketogenica, si am citit ce scrie pe pagina de prezentare data de tine. Dupa parerea mea e o bomba, mi se pare putin cam fortata, nu zic ca nu da rezultate insa ma cam ingrijoreaza efectele secundare. Tu cat timp ai avut dieta asta? Sau devine un stil de viata?
O folosesc de fiecare data cand ma ingras. E ok, in afara de faptul ca mirosi un pic a acetona si ai un gust ciudat in gura, nu sunt efecte secundare.
Nu, nu devine un stil de viata, cel putin nu in cazul meu. Poti la fel de bine sa o folosesti ca sa te ingrasi, desi mie im place mai mult sa pun masa musculara cu ajutorul carbohidratilor si al carnii. E si mai sanatos asa.

#14 powerman

powerman

• Membri
  • VotatVotatVotatVotat
  • 106 postari
  • Membru din 01-May 12

Postat 24 January 2013 - 12:01 AM

Vezi postareaKaa, la 23 January 2013 - 12:54 PM, a spus:

Esti supraponderal @powerman? Daca nu esti nu are rost sa vorbim de acest aspect, daca esti il includem.
Psihic, din punctul meu de vedere este mult mai usor sa cedezi alergand intr-o incapere inchisa pe o banda unde nu faci altceva decat sa alergi in gol, sa nu ajungi nicaieri. Dar aici depinde si de caracterul fiecaruia, unii sunt mai puternici altii mai slabi.

Facem o incluziune a postului lui Gabriel pentru ca se refera cam la aceeasi idee.

Randamentul pe banda nu este mai mare, doar senzatia.
Banda aia este mobila, automat efortul depus la alergare este mult mai mic. Cand alergi pe picioarele tale te pui singur in miscare soliciti mai multe grupe de muschi, plus ca se solicita si sistemul nervos care are un cuvant mult mai mare de spus.
La sala nu faci altceva decat sa misti o banda(mobila) cu un efort considerabil mai mic. E frustrant acest efort, mai rau iti faci.

Racesti daca ai organismul slab. Iar daca ai facut efort numai in... [...]
Da, sunt multe tipuri de sportivi care incurajeaza sportul in sala. Iti dau un exemplu: halterofilii, culturistii, gimnastii, luptatorii (nu includem aici exercitiile de rezistenta aeroba) si as putea continua.
Atat antrenamentele in aer liber, cat si cele in sala, au fiecare rolul lor. Personal, daca e vorba de aerobic, recomand oricand unei persoane supraponderale sa aleaga sala in detrimentul unui parc sau in cel mai rau caz, o pista speciala de atletism.

Nu vreau sa fiu malitios, dar argumente de tipul "am facut si eu sport si stiu cum e" nu isi prea au rostul intrucat fiecare organism e diferit. In plus, hai sa vedem cum ai convinge un om de 40 si ceva de ani sa alerge prin nameti and so on. Eu vorbesc din postura in care am ajutat destul de multi oameni sa slabeasca, atat prin metode conventionale, cat si prin metode mai neortodoxe, insa de fiecare data sanatatea a fost cea care a contat.

Inca ceva: indiferent ca alergi pe banda sau afara, soliciti aceleasi grupe de muschi, asta daca vorbim de suprafete plane. Avantajul celei din sala  e faptul ca se poate mentine un ritm constant, se poate recla inaltimea, cat si viteza. Sigur ca ai si tu dreptate cand spui ca alergatul in aer liber e sanatos, insa te rog sa iei in considerare ca nu toata lumea are in apropiere un loc potrivit pentru jogging. Pentru cei mai multi oameni care merg la sala, alergatul pe banda e suficient din toate punctele de vedere.

@alpai
Nu ai dreptate. Sunt sportivi care pur si simplu adora sa manance, printre care ma numar si eu. Am 108 kg la momentul asta, insa alerg cel putin 12 km in 90 de minute, fac 10 tractiuni cu pauza sus si jos, merg oricand 100 de flotari, ridic 250 de kg de jos si fac genoflexiuni maximale cam cu aceeasi greutate.Nu-i rau pentru un supraponderal, nu? Ca mine mai sunt o gramada, inclusiv halterofili, luptatori and so on.
Prea adesea ne inghesuim sa judecam un om fara sa stim nimic despre el. Asta cred ca e cel mai trist lucru din intreaga discuti

#15 alpai

alpai

• Membri
  • 1200 postari
  • Membru din 04-April 12

Postat 24 January 2013 - 01:36 PM

Vezi postareapowerman, la 24 January 2013 - 12:01 AM, a spus:

Da, sunt multe tipuri de sportivi care incurajeaza sportul in sala. Iti dau un exemplu: halterofilii, culturistii, gimnastii, luptatorii (nu includem aici exercitiile de rezistenta aeroba) si as putea continua.

Tin minte ca in adolescenta (inchipuie-ti ce memorie pot sa am !!!), am facut un cantonament la munte, cantonament care a coincis cu unul al luptatorilor, de la alt culb. Dintr-un lot de 18 sportivi doar 3 ieseau la alergari, si asta pentru ca vroiau ei. In timpul acesta noi, toti 36 de ""gorilute" (atunci eram practicant de rugby, acum doar admirator) aveam programat un supliciu zilnic de 4 ore (de la 7 la 11) de alergari combinate (anduranta cu minim 4 reprize de sprint pe ora) in zapada de minim 40 de cm grosime si temperaturi ce rareori s-au ridicat peste valoarea de 0°C. Exemplele date de tine nu sunt chiar cele mai reprezentative in ceea ce priveste miscarea in aer liber. Ca un alt contraexemplu pot sa vorbesc si de fotbalisti. Cand e de sala fac sala, cand e de alergare, joc cu mingea, tehnica etc. ii gasesti in aer liber.
De aceea, consider ca fiecare disciplina sportiva are particularitatile ei, deci, fiecare practicant al unei astfel de discipline are un program "specializat". Asta privitor la remarca ta privind inghesuitul la formularea unor judecati.

0 useri citesc topicul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi